Nieoświetleni rowerzyści w Pogórzu

rower Mieszkańcy Pogórza skarżą się, że po zmroku, głównymi ciągami komunikacyjnymi w Pogórzu, jeżdżą nieoświetleni rowerzyści. Biorąc pod uwagę dodatkowo fatalny stan nawierzchni w wielu miejscach, stwarzają oni bardzo realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do rowerzystów o większą troskę o własne bezpieczeństwo i zaopatrzenie swoich pojazdów w oświetlenie oraz o zakładanie kamizelek odblaskowych. Wasze życie jest z pewnością więcej warte od ceny tego skromnego wyposażenia. Apelujemy również do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego o częstsze kontrole rowerzystów, szczególnie wzdłuż ulicy Wiejskiej w Pogórzu. Przypominamy też władzom gminy Kosakowo, że wiele lat temu w obietnicach przedwyborczych padały zapewnienia o wybudowaniu ciągu pieszo-rowerowego z Pogórza do Rewy.

Mamy nadzieję, że nasz apel odniesie skutek i nie będzie nieszczęśliwych wypadków z udziałem rowerzystów. Jednak gdyby do tego doszło, będzie to obciążało sumienie wielu osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego w Pogórzu.

 

Wpis sklasyfikowano w Aktualności i opisano , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 9 = 11

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>