Przyszłość komunikacji i rekreacji w Pogórzu

parki-n    Sołectwo Pogórze obejmuje swoim obszarem bardzo atrakcyjne tereny z racji bliskiego sąsiedztwa trójmiejskiej metropolii. W ostatnich latach obserwujemy na nich ogromny rozwój budownictwa mieszkaniowego. Przybywa nowych osiedli o zwartej zabudowie i tym samym mieszkańców, którym samo posiadanie własnego M nie zaspokaja w pełni życiowych potrzeb. W przekazywanych nam postulatach, mieszkańcy zwracają się najczęściej o stworzenie bezpiecznych i dogodnych połączeń drogowych z osiedli do głównych arterii komunikacyjnych oraz o urządzenie terenów służących wypoczynkowi i rekreacji wśród zieleni.

  Szansę na realizację tych i innych postulatów naszych mieszkańców znacznie zwiększą nadchodzące wybory samorządowe, gdyż po raz pierwszy w piętnastoosobowej Radzie Gminy Kosakowo zasiądzie aż trzech przedstawicieli sołectwa Pogórze. Skuteczność ich działań na rzecz Pogórza będzie z pewnością większa, gdy zostaną przyjęte bardziej konkretne cele służące spełnieniu oczekiwań mieszkańców i dla ich realizacji cała trójka radnych utworzy jeden wspólny front w Radzie Gminy. Otwierając służącą temu dyskusję, postulujemy aby w pierwszej kolejności doprowadzić do budowy ulic Derdowskiego oraz Kościuszki wraz z chodnikami, oświetleniem i zielenią oraz doprowadzić do utworzenia parków i miejsc rekreacyjnych wokół stawu w Pogórzu, a także na terenie dawnego cmentarza w Pogórzu.

   Na załączonej mapce zaznaczyliśmy wymienione miejsca licząc na konstruktywne opinie i uwagi.

Sołtys Antoni Strzelec

strzelec@kosakowo.pl tel. 664-184-236

Wpis sklasyfikowano w Aktualności i opisano . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 9 = 11

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>