Przyszłość komunikacji w Pogórzu

   W dniu 25.02.2014 r. na stronie internetowej Urzędu Gminy Kosakowo zamieszczono informację (“(['_trackEvent','outbound-article','http://www.kosakowo.pl']);" target="_blank">PLANOWANE ROZWIĄZANIA KOMUNIKACYJNE W POGÓRZU“), z której można dowiedzieć się, że:

koncepcja-wariant-i “[…] trwają uzgodnienia Urzędu Gminy Kosakowo z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdyni – Zarządcą ulicy Płk. Dąbka w sprawie warunków wykonania skrzyżowania planowanej drogi lokalnej na terenie gminy Kosakowo i ul. Płk. Dąbka, naprzeciwko ul. Porębskiego w Gdyni. Projektowane skrzyżowanie ma usprawnić obsługę komunikacyjną terenów o wysokim potencjale rozwojowym istniejącej i projektowanej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i jednorodzinnej w rejonie ulic Traugutta, Czechowicza, Śliwińskiego, Dąbrowskiego oraz zabudowy handlowo-usługowej wzdłuż ulicy Płk.Dąbka, po stronie gminy Kosakowo.[…]”

   Otrzymałem w tej sprawie następujący list, w którym mieszkaniec odnosi się do powyższego rozwiązania oraz do propozycji przedstawionej w artykule „Przyszłość komunikacji i rekreacji w Pogórzu

„[…]w moim osobistym odczuciu planowane skrzyżowanie nie jest za bardzo przemyślane gdyż bardziej przebudowy potrzebuje skrzyżowanie na wysokości ulicy Sikorskiego gdzie jest z całą pewnością zwiększony ruch pieszy i samochodowy, znajdują się przystanki autobusowe oraz biedronka do której dużo mieszkańców chodzi na zakupy. Idąc dalej tą myślą nie wydaje mi się, żeby mieszkańcy osiedla morskiego czy też Ekolanu chętnie nadrabiali drogi jadąc ulicą Derdowskiego, a później cofali się ulicą Kościuszki. Mam nadzieję, że mój nie za bardzo udany szkic zobrazuje o co mi chodzi. Nie wiem tylko jak się ma sprawa własności działki 86/13, ale ulice można też poprowadzić pomiędzy tą działką, a 108/16.[…]”

pogorze-wyjazd

   Zgadzając się z zaprezentowaną opinią pragnę zwrócić uwagę, że budowa ulicy Derdowskiego i Kościuszki przybliży nas do układu komunikacyjnego, który zapewni drożność na tym obszarze w dłuższej perspektywie czasu. Musimy bowiem brać pod uwagę, że wkrótce powstanie tu wiele nowych budynków mieszkalnych. Propozycja dotycząca skrzyżowania usprawnia z pewnością komunikację istniejącym osiedlom, dlatego należy brać ją pod uwagę, ale niezależnie od tego konieczna jest również budowa ulicy Derdowskiego i Kościuszki. W przeciwnym razie skrzyżowanie to (gdziekolwiek powstanie) bardzo szybko stanie się niewystarczające.

Sołtys Antoni Strzelec

strzelec@kosakowo.pl tel. 664-184-236

 

Wpis sklasyfikowano w Aktualności i opisano , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + 5 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>