W odwiedzinach u gości z Żerkowa

SONY DSC

   W Szkole Podstawowej w Pogórzu wypoczywała grupa młodzieży z Żerkowa. Z inicjatywy pani Marzeny Włoszczyk, kierowniczki grupy i sołtysa Pogórza Antoniego Strzelca, w dniu 27.07.2014 odbyło się bezprecedensowe spotkanie, na którym młodzież i przedstawiciele naszej lokalnej społeczności podzielili się dorobkiem swojej kultury i wymienili licznymi upominkami. Ogromne wrażenie na zebranych zrobiła pani Krystyna Wolf, która w stroju regionalnym opowiedziała młodzieży o Kaszubach, okraszając wystąpienie żartem, piosenką i tańcem. Młodzież zrewanżowała się występami grup tanecznych, w wywołujących zachwyt pokazach.

“Ponieważ czas pobytu młodzieży z Żerkowa na Kaszubach dobiegł końca, życzę Wam, abyście zabrali ze sobą jak najmilsze wspomnienia i dziękuję młodzieży i ich opiekunom za wspaniałe przyjęcie. Do zobaczenia.

P.S. Dziękuję również wszystkim pozostałym za przygotowanie tego bardzo miłego spotkania, a szczególnie Pani Bożenie Wolf-Sobieralskiej sołtysowi Dębogórza-Wybudowanie.

Sołtys Pogórza – Antoni Strzelec”

Zapraszam do wspomnień podczas oglądania zdjęć:

Wpis sklasyfikowano w Aktualności i opisano . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 + = 15

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>